top of page

5 põhjust, kuidas ratsutamine on lapsele kasulikRatsutamine on vahva spordiala, mis on sobilik igas vanuses harrastamiseks - ole viiene või viiekümne viiene. Siiski kehtib ka siinkohal ütlus, et mida varem alustada, seda parem. Ehk oled just Sina mõelnud, et pakkuda lapsele tore elamus ratsatreeningu näol? Siinkohal toome välja viis põhjust, kuidas ratsutamine on lapsele kasulik:


  1. Tore vaheldus nutiseadmetele ja arvutimängudele- enamik tegevusi toimub värskes õhus vahva treeneri ja veel vahvamate hobuste seltsis.

  2. Positiivsete emotsioonide laeng - mõne lapse jaoks võib ratsatreening olla ainuke kokkupuude loomadega. Kelle siis ei meeldiks hobused - hoolitsemine ja ratsutamine; lisaks nende pehme kasukas, mida harjata ning kuhu patsutusi jagada.

  3. Ratsutamine aitab kaasa mitmekülgsele kehalisele arendamisele, tervise tugevdamisele ja tervislike eluviiside kujundamisele.

  4. Lisanduvad teadmised ratsaspordist - noor sportlane õpib hobuste hooldusest kuni ratsutamiseni.

  5. Vastutustunne - laps õpib hoolitsema hobuste ning talli korrashoiu eest.


Lisaks eelnevalt mainitud punktidele saab laps treeningul kindlasti ka uusi sõpru, toreda hobi ja ajaveetmise viisi.


Kui soovid enda lapse treeningule tuua, võta ühendust meie ratsakooliga. Kui pole varem ratsatreeningul osalenud, tuleks alustada eratreeningutest. Individuaaltundi tulles juhendatakse last personaalselt. Mida treeningule kaasa võtta ja kuidas ette valmistada, saab lähemalt lugeda siit.


Lisainfo ja ratsatreeningute broneerimine: tarturatsakool@gmail.com või + 372 5397 8106 (Egle). Treeningute ajal ei saa treener telefonile vastata, kui Sinu kõnele kohe ei reageerita, proovi julgelt mõne aja möödudes uuesti või saada hoopis e-kiri.


Kohtumiseni Tartu Ratsakoolis!Comentarios


bottom of page