top of page

Nõuanded ja soovitused esimeseks individuaaltunniks

Ratsutamine pole lihtsalt hobusega sõitmine, vaid elamus. Esimene ratsatreening jääb kõige eredamalt meelde ka suurele hobufännile. Esimeseks edukaks eratreeninguks oleme kokku pannud näpunäited ning info neile, kes soovivad tulla ratsutama Tartu Ratsakooli.

Mida selga panna?

Esimeseks eratreeninguks pole vaja poodi tõtata spetsiaalset varustust soetama. Piisab kui jalas on pikad püksid (võimaluse korral mitte teksapüksid) ning seljas pikkade varrukatega pluus/jope. Jalanõudest sobivad hästi kinnised jalanõud, olgu need siis botased või saapad. Kindlasti mitte jalga panna lahtiseid jalanõusid. Kevad - ja sügishooajal sobib riietuseks hästi vee - ja tuulekindel jope või fliisist jakk. Peamine, et riided oleksid mugavad.

Individuaaltreeningu jaoks on ratsakoolil olemas erinevas mõõdus nii turvaveste kui ka kiivreid. Varustus kuulub eratrenni hinna sisse.


Aeg

Eratreeningule palume tulla täpselt kokkulepitud ajaks, et hobune tunniks ette valmistada. Treening kestab 45 minutit.


Treener

Individuaaltreeningud toimuvad alati koos treeneri või juhendajaga. Treeneri õpetuste järgi õpitakse esimesed vajalikud oskused hobusega ümberkäimiseks ja ratsutamiseks.


Hinnakiri

Olenavalt treeneri kvalifikatsioonitasemest ning vabade aegade olemasolust on eratrenni hinnad vahemikus lastele 50€ ja täiskasvanutele 60€.


Soovid tulla treeningule?

Trenniaja kokkuleppimiseks palume saata e-kiri tarturatsakool@gmail.com. Kirjas tutvustage lühidalt, kes soovib tulla ratsutama (laps või täiskasvanu), milline on huvilise varasem kogemus ratsutamises ning millised ajad on Sinu lapsele või Sinule kõige sobilikumad.

Vastame kirjale esimesel võimalusel, kas soovitud aeg on vaba.


Toredaid ratsaelamusi soovides

Tartu Ratsakool

Comments


bottom of page